Aktualności

Jesteś na: Strona główna / O spółce / Aktualności
Dodano:
2018-03-20
Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer po Katowicach

NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawia najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki. Poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca do aktywnego poznawania miasta. Katowice dołączyły do grona miast w których NIEMAPA wskazuje najciekawsze zakątki by na nowo zakochać się w swoim mieście. Swój punkt w NIEMAPIE mają też Katowickie Wodociągi S.A., warto go odnaleźć.

Katowickie wydanie NIEMAPY zachęca do zwiedzania zarówno miejsc znanych w mieście jak i tych nieoczywistych. Katowickie Wodociągi S.A.  zapraszają  na teren czyszczalni ścieków Gigabok, gdzie idąc trasą ścieżki edukacyjnej GIGABLOK, można wzbogacić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, a w szczególności ochrony wody.

NIEMAPA wygląda jak zwykły składany plan, a w rzeczywistości to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęca do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania. Dzieci rysują rośliny z parku, projektują budynki, piszą wierszyki o mieście. Wysmakowane ilustracje studia graficznego Ładnie Halo czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka, a dołączona ilustrowana pocztówka z pozdrowieniami z miasta ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi.

Projekt NIEMAPY powstaje w procesie ko-kreacji wspólnie z mieszkańcami, bo to oni najlepiej znają swoje miasto i to oni wskazują swoje ulubione miejsca. Katowickie wydanie zostało wydrukowane w ponad 12.000 egzemplarzy i będzie dystrybuowane bezpłatnie  – w Centrum Informacji Turystycznej na rynku w Katowicach oraz na wydarzeniach organizowanych przez Urząd Miasta oraz do pobrania na stronie www.niemapa.pl. Projekt został zrealizowany dzięki współpracy Urzędu Miasta Katowice i partnerów którymi są: Politechnika Śląska, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, mBank oraz Katowickie Wodociągi S.A.

Premierze NIEMAPY towarzyszą różne ciekawe wydarzenia. 23 marca, wyjątkowy dzień otwarty w Walcowni Cynku pod hasłem „Daj Cynk” oraz rodzinne warsztaty z NIEMAPĄ w galerii „Kurka bez Piórka”. Muzeum Komputerów i Informatyki organizuje konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki, a Szlak Ślonskiej Godki grę terenową dla rodzin. Katowickie Wodociągi, również przygotowują niespodziankę. Dzień otwarty NIEMAPY odbędzie się 14 kwietnia  br.  w godz. 9.00 – 14.00 na terenie oczyszczalni Ścieków Gigablok.