Aktualności

Jesteś na: Strona główna / O spółce / Aktualności
Dodano:
2017-09-26
Silesia Marathon pod kurtynami

Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie maraton prowadzący ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Wzorem ubiegłego roku, tak i w tym Katowickie Wodociągi S.A. postawią kurtyny  wodne na trasie biegu oraz dostarczą wodę.

9 edycja PKO Silesia Marathon startuje 1 października, a wraz z nim biegi towarzyszące, czyli PKO Silesia Półmaraton oraz  Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM. Na trasie Katowickiego odcinka biegu, Katowickie Wodociągi S.A. ustawią kurtyny na ul. Bohaterów Monte Casino, Bednorza lub Roździeńskiego oraz Szopienickiej. Dodatkowo uczestnikom Mini Maratonu zapewniamy  wodę mineralną w butelkach.

Silesia Marathon to bieg na dystansie 42 km i 195 m. Trasa posiada międzynarodowy atest i należy do największego stowarzyszenia AIMS (Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych). Największy półmaraton na Górnym Śląsku obejmuje dystans 21 km i 097 m. Specjalne zawody dla najmłodszych miłośników biegów, to rywalizacja o Puchar Radia RMF FM i do pokonania  dystans 4,2 km.

Biegi startują z Placu Kwiatowego w Silesia City Center, a metą jest bieżnia Stadionu Śląskiego. PKO Silesia Marathon to pierwsze wydarzenie na stadionie po jego przebudowie. 1 października będzie Dniem Otwartym Stadionu Śląskiego. Bramy stadionu zostaną otwarte dla maratończyków,  kibiców i osób zwiedzających od godz. 10.00.

PKO Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce. Współorganizatorem zawodów jest Województwo Śląskie, Miasto Katowice a partnerami organizacyjnymi miasta: Siemianowice Śląskie i Chorzów. Od samego początku bieg rozgrywany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.