Aktualności

Jesteś na: Strona główna / O spółce / Aktualności
Dodano:
2017-08-31
15tka przy Katowickich Wodociągach

Już 9 września odbędzie się trzecia edycja biegu ulicznego 15tka z Sosnowca do Katowic. Dystans biegu to 15 km, a trasa jest ściśle związana z linią tramwajową nr 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem.

Jak w latach ubiegłych, Katowickie Wodociągi S.A. aktywnie włączyły się w organizację wydarzenia. Przy siedzibie Spółki, gdzie znajduje się przystanek linii tramwajowej nr 15, biegacze będą mieli zapewniony wodopój. W tym miejscu rozstawiona zostanie też kurtyna wodna. Dla osoby, która pierwsza przebiegnie linię kurtyny, Katowickie Wodociągi S.A. przygotowały nagrodę specjalną.

W tym roku start biegu zlokalizowany będzie w sosnowieckim Parku Sieleckim, a meta na katowickim Placu Szewczyka. Celem wydarzenia jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywą formę spędzania czasu jak również integracja Zagłębia ze Śląskiem. Wydarzenie doskonale wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który jest kampanią na rzecz ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut przewidziane są medale. Zawodnicy będą klasyfikowani w 4 kategoriach wiekowych dla pań i 5 dla panów. Zwycięzcy w kategoriach wiekowych i Open otrzymają pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.