Aktualności

Jesteś na: Strona główna / O spółce / Aktualności
Dodano:
2017-03-22
Giga na gigaekranie

23 marca w niecodzienny sposób, bo na ekranie kina Cinema – City,  Katowickie Wodociągi postanowiły pokazać film „Giga” zrealizowany na potrzeby Ścieżki Edukacyjnej GIGABLOK.  Projekcja filmu to element zajęć „Kropla do kropli…Wodne inspiracje” z okazji Światowego Dnia Wody.

Cały dzień poświęcony jest edukacji ekologicznej oraz kształtowaniu proekologicznych postaw. Dzięki zajęciom najmłodsi mieszkańcy miasta mogą wzbogacić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, a w szczególności ochrony wody.

Katowickie Wodociągi wyświetlając film, którego akcja rozgrywa się na terenie Oczyszczalni Ścieków Gigablok, pokazują swoją pracę uczestnikom warsztatów oraz nawiązują do tegorocznego hasła Światowego Dnia Wody „Ścieki”. Film Giga to fabularna opowieść edukacyjna. Jej bohaterem jest piesek brutalnie potraktowany przez człowieka, który został wrzucony do kanalizacji i przypłynął do oczyszczalni.

W 2011 roku film zdobył statuetkę Złotego Kopernika na II Festiwalu Filmów dla Edukacji EDUKINO.

Zwykle uczestnikom wycieczek w Katowickich Wodociągach  film „Giga” wyświetlany jest z rzutnika na małej sali konferencyjnej. Prezentowany jest też w szkołach podczas cyklicznie prowadzonych przez Spółkę zajęć edukacyjnych.

Projekcja w Cinema – City IMAX „Punkt 44”  jest pierwszą na dużym ekranie.

Zachęcamy do zwiedzania ścieżki edukacyjnej GIGABLOK.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod nr tel. 32 788 26 96, drogą mailową: sciezka@gigablok.pl. lub za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej www.gigablok.pl