Sport i kultura

Jesteś na: Strona główna / O spółce / Aktualności / Sport i kultura
Dodano:
2013-05-29
Srebro dla Katowickich Wodociągów S.A.
Srebro dla Katowickich Wodociągów S.A. Katowickie Wodociągi S.A. zajęły 2 miejsce w klasyfikacji generalnej podczas XXIII Ogólnopolskiej Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Zawody odbywały się 17-19.05 br. w Mielnie. Organizatorem był Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny Sp. z o.o. w Unieściu.

Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji to największa impreza sportowa pracowników branży wod-kan. W tym roku Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” organizację imprezy powierzyła Zakładowi Wodociągowo-Kanalizacyjnemu Sp.z o.o. w Unieściu. Impreza zgromadziła 1650 osób z 63 firm z całej Polski, ustanawiając tym samym rekord. Zawodnicy startowali w 23 konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. z Lublina, drugie Katowickie Wodociągi S.A., a trzecie Saur Neptun Gdańsk S.A.

Katowickie Wodociągi S.A. wywalczyły drugie miejsce dzięki dobrym wynikom we wszystkich konkurencjach a w szczególności zdobyciu: I miejsc w: piłce nożnej, rzucie piłką lekarską mężczyzn, nartach wieloosobowych po plaży oraz biegu w parach mieszanych, II miejsca w biegu mężczyzn po plaży i III w przeciąganiu liny.

W ubiegłym roku Spartakiada odbywała się w Katowicach. Jej organizatorem były Katowickie Wodociągi S.A. Na swoim terenie firma zdobyła I miejsce. W przyszłym roku spartakiadowe rozgrywki wodociągowców odbędą się w Łodzi.