Sport i kultura

Jesteś na: Strona główna / O spółce / Aktualności / Sport i kultura
Dodano:
2013-09-13
Szachowe zmagania wodociągowców
Szachowe zmagania wodociągowców W piątek 13 września br. rozpoczęły się V Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych. Organizatorem imprezy są Katowickie Wodociągi S.A. oraz Klub Szachowy HETMAN Katowice, obecny drużynowy Wicemistrz Polski. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli: Prezydent Miasta Katowice oraz Polski Związek Szachowy.

W zawodach biorą udział pracownicy przedsiębiorstw wodociągowych
i kanalizacyjnych z całej Polski. Klasyfikacja turnieju odbywa się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Firmy mogły więc zgłaszać uczestnictwo pojedynczych zawodników lub trzyosobowych drużyn. Walczą oni o medale i statuetki specjalnie zaprojektowane na tę imprezę.

Mistrzostwa Polaki w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych potrwają do soboty 14 września br. Impreza odbywa się równolegle z trwającą od 13 do 15 września III sesją Ekstraligi, której organizatorem jest Klub Szachowy HETMAN Katowice. W rozgrywkach ligowych Klub walczy o zdobycie Mistrzostwa Polski.

Partie szachowe obu turniejów rozgrywane są w Miejskim Domu Kultury Bogucice – Zawodzie przy ul. Makiefki 44a w Katowicach. Kibice mogą je obserwować na miejscu, ale pod warunkiem zachowania absolutnej ciszy lub na stronie http://www.chessarbiter.com/ w zakładce Turnieje. Relacje z V Mistrzostw Polski w Szachach Pracowników Wodociągów i Kanalizacji zamieszczane są także na stronie http://szachy.wodociagi.katowice.pl/