Sport i kultura

Jesteś na: Strona główna / O spółce / Aktualności / Sport i kultura
Dodano:
2014-10-06
VI Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych
VI Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych. Katowickie Wodociągi S.A. wraz z Klubem Szachowym „HETMAN” w Katowicach w dniach 3-4 października br. organizują VI Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz Polskiego Związku Szachowego. Zawody odbywać się będą w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”, ul. Markiefki 44a w Katowicach.

W rozgrywkach wezmą udział pracownicy przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych z całej Polski. Klasyfikacja turnieju odbędzie się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej.

Celem zawodów jest integracja pracowników przedsiębiorstw wodociągowych oraz popularyzacja szlachetnego sportu, jakim są szachy. Impreza organizowana jest równolegle z odbywającym się w Katowicach w dniach 3-5 października br. ogólnopolskim turniejem Ekstraligi, której organizatorem jest Klub Szachowy „HETMAN” w Katowicach, obecny drużynowy Mistrz Polski.

Relacje z VI Mistrzostw Polski w Szachach Pracowników Wodociągów i Kanalizacji zamieszczane będą na stronie http://szachy.wodociagi.katowice.pl/